בלוג סקס Young Adult Hollywood

התמכרות למין: כפייה בלתי נשלטת והרסנית

התמכרות למין: כפייה בלתי נשלטת והרסנית

308 מילים

התמכרות למין היא התמכרות אמיתית מאוד. למרות שזה לא יכול להיות מסווג באופן רשמי כהפרעה על ידי ארגון הבריאות העולמי, זה נושא שמשפיע על אנשים רבים יכול לגרום כאב רגשי משמעותי, מצוקה כלכלית, ושיבוש מערכות יחסים ושגרת היומיום.

התשוקה למין היא חלק נורמלי ובריא מחיי האדם, אך עבור אלה הנאבקים בהתמכרות למין, זוהי כפייה בלתי נשלטת שיכולה להוביל להתנהגויות הרסניות ולתוצאות. מכורים למין עלולים למצוא את עצמם עוסקים בהתנהגות מינית בסיכון גבוה למרות הפוטנציאל להעברת מחלות מין, או מחפשים פרטנרים מרובים בבת אחת תוך התחשבות מועטה בנזק הרגשי לכל המעורבים.

המורכבות ולעתים קרובות אופי טאבו של הפרעה זו יכול להקשות על זיהוי. אדם עשוי להיות מעורב באופן פעיל באורח חיים כפייתי מבחינה מינית מבלי להבין שזה סימן להפרעה נפשית בסיסית.

חלק מהסימנים הנפוצים ביותר של התמכרות למין כוללים מחשבות תכופות וכפייתיות או פנטזיות של עיסוק בהתנהגות מינית; חיפוש חוזר ונשנה אחר פעילות מינית למרות ההשלכות השליליות; לגלות שאינך מסוגל לשלוט בדחפים; ותחושת אי נוחות או אשמה כאשר נמנעים מפעילות מינית.

התמכרות למין נגרמת לעתים קרובות על ידי בעיות פסיכולוגיות בסיסיות כגון חרדה, דיכאון או טראומה. זה עושה את זה קשה יותר לזהות ולטפל, כמו המכור הוא לעתים קרובות מנסה להתמודד עם רגשות חזקים או מתח בצורה לא מתפקדת. מסיבה זו, חשוב לפנות לעזרה מקצועית אם אתה או מישהו שאתה מכיר נאבק עם התמכרות למין.

מטפל או פסיכיאטר יכול לעזור לזהות את שורש ההתמכרות ולספק כלים שיעזרו לנהל את הסימפטומים וההשלכות שלה. טיפול יכול לשמש גם לטיפול בכל בעיות בריאות הנפש הבסיסיות שעשויות לתרום להתמכרות. בנוסף, קבוצות תמיכה כמו מכורים למין אנונימיים יכולות להיות משאב רב ערך עבור אלה המנסים להתגבר על ההתמכרות שלהם.
www.sex-planet.net

למרות שזה יכול להיות התמכרות קשה מאוד לשבור, אנשים רבים מצאו תועלת לחקור את הבעיות הפסיכולוגיות הבסיסיות שיכולות להוביל להתמכרות למין ולעשות שימוש במשאבים הזמינים כגון טיפול וקבוצות תמיכה. קשה ככל שזה יכול להיות, אפשר להחזיר לעצמך את השליטה על חייך ולהשתחרר מהמעגל ההרסני של התמכרות למין.

בלוג סקס Young Adult Hollywood כתבות נוספות

התמכרות למין: הבנה והתמודדות עם הפרעה נפוצה באופן מפתיע

התמכרות למין: הבנה והתמודדות עם הפרעה נפוצה באופן מפתיע

כשמדובר בהתנהגויות ממכרות, לעתים קרובות מתעלמים ממין. למרות שכיחותה, התמכרות למין נותרה נושא סטיגמטי שאנשים רבים מתקשים לבטא במילים. אפילו עבור אלה שכן פונים לעזרה, המשאבים הזמינים יכולים…

תכשיט ישראל – מדריך להרצליה

תכשיט ישראל – מדריך להרצליה

חבוי על חוף הים התיכון, הרצליה היא פנינה נסתרת של ישראל. ממוקם במרכז הארץ, הוא נמצא צפונית לתל אביב והחופים השוקקים שלה, מה שהופך אותו ליעד המושלם למי…

"תרבות מועדוני החשפנות: חקירת השפעתה על החברה"

"תרבות מועדוני החשפנות: חקירת השפעתה על החברה"

בכל הנוגע למקומות בילוי, מועדוני חשפנות הם כבר מזמן מקור לקסם ומחלוקת. מספקי המועדונים עצמם ועד הלקוחות הפוקדים אותם, מועדוני החשפנות כבר מזמן אפופים ברמה מסוימת של סטיגמה.…