בלוג סקס Young Adult Hollywood

אוננות: מדריך להבנת הנאה עצמית והיתרונות והחסרונות שלה

אוננות: מדריך להבנת הנאה עצמית והיתרונות והחסרונות שלה

486 מילים

אוננות היא גירוי עצמי מכוון של איברי המין על מנת לגרום הנאה מינית. למרות שזה חלק טבעי של ההתנהגות האנושית, אוננות כבר מוקף במידה רבה סטיגמה וטאבו בתרבויות רבות. הבנת היתרונות הבריאותיים, הסיכונים וההשפעות החברתיות של אוננות יכולה לעודד עמדות בריאות בקרב אנשים בכל הגילאים.

ההגדרה של אוננות היא גירוי מכוון של איברי המין וחלקים אחרים של הגוף על מנת ליצור הנאה מינית. באופן כללי, זה כרוך חיכוך של האצבעות או הידיים על איברי המין של הגוף שלך או על חפצים. אוננות יכולה להיגרם גם על ידי גירויים חזותיים, כגון פורנוגרפיה, פנטזיה או חזותיים ארוטיים מרוחקים, כמו גם על ידי שימוש בצעצועי מין או ויברטורים.

למרות שמקורו המדויק של המונח "אוננות" אינו ברור, עדויות מצביעות על כך שהשימוש בו מתוארך ליוונים ולרומאים הקדמונים, שראו בו חלק מקובל מהחיים. לאורך ההיסטוריה, אוננות המשיכה להיות נושא שנוי במחלוקת המשפיע על נורמות חברתיות ונטייה אתית המבוססת על נקודות מבט תרבותיות, דתיות ומשפטיות. כיום, אנשים ברחבי העולם עדיין מחזיקים בדעות מגוונות על אוננות, החל משכיחותה וקבלתה ועד להשלכותיה התרבותיות.
לחצו פה

לעתים קרובות מתעלמים מהיתרונות הבריאותיים של אוננות, אם כי ישנם יתרונות פיזיים ונפשיים לתרגול. היתרונות הפיזיים כוללים שחרור מתח שיכול להפחית בעיות גופניות הקשורות ללחץ כמו כאבי ראש ומתח שרירים, כמו גם עוררות מוגברת וקצב לב מוגבר. בנוסף, אוננות עשויה גם לשפר את הביצועים המיניים. זה יכול להגביר את העוררות ולעזור desensitize הגוף לגירויים שונים, המאפשר לאנשים להימשך זמן רב יותר במהלך יחסי מין.

אוננות יכולה גם להוביל לשיפור הבריאות הנפשית על ידי הפחתת רמות דיכאון וחרדה. זה יכול להיות בגלל "דחיפה להערכה עצמית" שאנשים מקבלים לעתים קרובות מהביטחון המוגבר שמגיע יחד עם עיסוק בפעילויות מהנות ושליטה במיומנות. בנוסף, אוננות יכולה לעתים קרובות להיות המקור העיקרי של הנאה מינית עבור אלה ללא שותפים מיניים.

עם זאת, כמה סיכונים פוטנציאליים שיש לקחת בחשבון כוללים כאב פיזי ופציעה. אם נעשה במרץ רב מדי עם יותר מדי כוח או עם סוג לא נכון של חומרים, אוננות יכולה לגרום לפגיעה בפין, באשך ו / או באגן. אנשים צריכים לנקוט משנה זהירות כאשר עוסקים בכל פעילות נמרצת וצריכים להיות מודעים לגבולות גופם כשמדובר בכאב.

סיכון נוסף לאוננות הוא התמכרות. אנשים מסוימים עשויים להיות כל כך מושקעים בתחושות המענגות והמתגמלות הקשורות לאוננות, שהם יכולים להתחיל לחוות קשיים בניהול ובוויסות הדחפים שלהם. זה יכול להוביל למצוקה רגשית, אתגרים במערכות יחסים, וקושי להתרחק מההתנהגות גם כאשר היא נחשבת לא הולמת.

לבסוף, יש גם השלכות חברתיות וסטיגמות הקשורות לאוננות. תורות דתיות ומוסכמות תרבותיות רבות מרתיעות אוננות, והפסקת עיסוקים אלה נתפסה לעתים קרובות כסימן לבגרות או לצמיחה רוחנית. באופן דומה, קיימת הטיה מגדרית כוללת בכל הנוגע למקובלות של אוננות; אוננות גברית מקובלת יותר, בעוד אוננות נשית זועפת בהקשרים מסוימים, ויוצרת רמה נוספת של בושה וסטיגמה.

בסופו של דבר, חשוב לוודא שכל רגשות אשמה או חוסר ערך לגבי הנאה עצמית, בין אם תרבותית, דתית או אחרת, לא ימנעו מאנשים להשיג את היתרונות הבריאותיים הפיזיים או הנפשיים שיכולים לבוא יחד עם אוננות. ברור כי יש להמשיך לאתגר את הסטיגמה סביב פרקטיקה זו על מנת לאפשר לאנשים לקחת חלק בפעילות מינית בריאה בהסכמה.

בלוג סקס Young Adult Hollywood כתבות נוספות

העולם של נערות ליווי: לחקור את החיים של חברות עילית

העולם של נערות ליווי: לחקור את החיים של חברות עילית

כשחושבים על המונח "ליווי", דימויים שונים עשויים לעלות בראש – חלקם עשויים לדמיין סצנות בטן מוזנחות מסרטים, בעוד שאחרים עשויים לחשוב על יוקרה יוקרתית ופזרנות. עם זאת, בעולם…

תל אביב: העיר התוססת של ישראל

תל אביב: העיר התוססת של ישראל

תל אביב, המכונה לעתים קרובות "העיר שלא ישנה לעולם", היא מטרופולין שוקק הממוקם על חוף הים התיכון בישראל. זוהי העיר השנייה בגודלה בישראל וידועה כמרכז הכלכלי והתרבותי של…

גילוי הסוד לריפוי בעיות זיקפה

גילוי הסוד לריפוי בעיות זיקפה

תפקוד לקוי של זיקפה (ED) משפיע על מיליוני גברים ברחבי העולם, עם שיעור שכיחות שעולה עם הגיל. זהו חוסר היכולת להשיג או לשמור על זקפה, אשר לעתים קרובות…